Rubriky
Srdce nevidomého Škodováka - blog

Dočasně mrtvá

Určitě to znáte taky. Chystáte se něco udělat, například něco zazimovat, třeba auto, ale jak má na to přijít, něco se podělá. Tak přesně toto se mi stalo s mojí Škodou 120L Milenou. Vše šlapalo, jako po drátku, ještě ve středu měla snahu nastartovat, benzínu nádrže půli. Ve čtvrtek přijdu, chci načepovat benzín do karburátoru a zjišťuji, že tam vůbec, ale vůbec nic neteče. Domníval jsem se, že tedy čepovat nemusím, že je načepováno dost. Otočím klíčkem poprvé, podruhé, potřetí, startér si pěkně dělá to, co dělat má, ale motor ne a ne chytit, dokonce ani snaha, ani škytnutí. A to mi bylo divné. Napadlo mě, že je to prostě třeba přechlastané, zkusil jsem tedy start bez sytiče a se sešlápnutým plynovým pedálem, výsledek však stejný. A potom? Zjištění a šok, nádrž prázdná, kaluž pod autem však žádná. No jo, jak je to ale možné? Půl nádrže se přece za chladného počasí jen tak nevypaří. Jediným logickým vysvětlením je, že někdo benzín v noci prostě odčerpal.

Dnes za mnou přijeli moc milí lidé, chtěli mi odvést Milenu zazimovat do garáže. O prázdné nádrži věděli a tak s sebou přivezli i pět litrů čerstvého a ještě voňavého benzínu. Dle instrukcí jej naředili aditivem, jízdě do garáže tak nemělo nic bránit. Jenže jaké překvapení. On ten benzín do toho karburátoru netekl ani po nalití nového benzínu. Dle rad zkušeného renovátora jsme poklepali karburátor kladívkem v domnění, že je třeba ucpaný ventil, jenže opět ani ťuk.

Kde je tedy zakopaný pes netuším, jasné je jen to, že Milena v pondělí pojede tahem lanem. Moje domněnka je, že zřejmě odešlo palivové čerpadlo. S vědomím toho, že budu špinavý jak čertisko jsem ručně prošel vše, co vede od AC pumpičky až do karburátoru, nic zvláštního jsem ale nenašel, vše bylo na svém místě a zapojené. Co říkáte? Že jsem měl zkusit do toho karbecu načepovat benzín plynovým pedálem? No, to jsem zkusil, výsledkem však je to, že to jednak nepomohlo a dvak jsem si téměř vycucal baterii, ještě, že mám v garáži elektřinu, pro nabíječku se budu muset do krámu stavit v pondělí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »