Průběh prohlídky

Při příjezdu do expozice se nejprve přivítáme před vstupními vraty. Poté vejdeme do expozice, kde vás s nedočkavostí sobě vlastní uvítají dvě sympatické krásné slečny, starší Božena (Škoda 100L, rok výroby 1976), mladší Milena (Škoda 120L, rok výroby 1986) a nejmladší do party, přestárlý puberťák Faťan Fanouš (Škoda 135L, rok výroby 1990). Na to vše bude svým bedlivým předním světlem dohlížet Bobina (Babetta, rok výroby 1977) – dosud nevyfocena. Následovat bude samotná prohlídka. Nejdříve si prohlédneme vozidla, najdete zde pokrytá 70. 80. a 90. léta. U každého vozu se zastavíme, povíme si jejich historii a pak vám vozidla zpřístupním. Podíváme se pod kapotu, do zavazadlových prostor a posadíme se do každého z vozidel. Uvnitř vozu si budete moci vyzkoušet manipulaci se všemi ovládacími prvky, včetně nastartování a řádného protůrování motoru, to vše pod mým vedením.

Jakmile si vozy prohlédneme, přesuneme se k ponkům a policím, na kterých najdete všechny možné části vozu, motory, startery, karburátory, světla, blatníky, rozdělovače, hadice, hadičky, ventilátory, pedály. A na závěr prohlídky si budete moci vyzkoušet třeba vyčistit zanesený karburátor či řadu dalších drobných oprav.

Expozice bude otevřena po nalezení vhodných prostor. Ty budou plně bezbariérové, takže se bude moci přijít podívat opravdu kdokoli.

Prostory budou přísně nekuřácké a bude nutné dodržovat všechny bezpečnostní pokyny. Ty budou vyvěšeny jak v expozici, tak také na těchto stránkách.

Průběh prohlídek může být pozměněn v závislosti na prostorech.

Translate »