Rubriky
Aktuality

Událo se v týdnu 47

I v tomto týdnu se událo pár zajímavých věcí, pojďme si je tedy v následujících řádcích povědět.

Historicky první přednáška

Ani ne týden po zahájení přednášek pro veřejnost přišla první objednávka. Původně měla přednáška proběhnout sice v pondělí, po vzájemné dohodě jsme ji ale přesunuli na středeční odpoledne. Jak to celé nakonec dopadlo si můžete přečíst na webových stránkách posluchače.

Start zazimované Milis

V úterý cestou od zubaře jsem se se svým doprovodem zastavil v garáži, bylo to totiž při cestě. Ačkoli nebyla v karburátoru sto dvacítky Mileny ani kapička benzínu, ventily se nezalepily a po napumpování i přes takzvaný líný startér chytila krásně. Při následných třech opakováních se startér vzpamatoval a ve výsledku se mi podařilo zahřát ji tak, aby držela otáčky se zcela staženým sytičem, což považuji za ideální výsledek.

Páteční cesta od zubaře jako ve snu

Když jsme se v pátek vraceli a odkud jinut než zase od zubaře se zastávkou na benzínové pumpě doplnit do stovky Božky šťávu, dostal můj doprovod, jinak velmi nadaný hudebník, velkolepý nápad, že bych si mohl udělat kolečko kolem přehrady. A tak se také stalo, předcházela mu však malá rychlostní jízda. Nebylo ale v plánu vymačkat z ní co nejvíc, spíše jsem potřeboval vyhnat ji trochu do otáček, aby se ke slovu dostalo čerstvě natankované palivo. To se stalo velmi brzy, protože na benzínovou pumpu jsme dojeli s cca čtyřmi litry benzínu, data staršího než 3 měsíce a takovéto stáří, jak ví každý milovník veteránů, těmto krásným zkušeným vozům nesvědčí. Jak rychlostní jízdu, tak i tu moji jsme točili. Původně jsem chtěl obě dvě videa nahrát samostatně, jenže můj doprovod dostal velmi odvážný nápad. Na výsledek se můžete podívat zde. K zubaři mě čeká ještě jedna cesta, tak kdo ví, třeba ten, kdo mě poveze, přijde také s nějakým nápadem, každopádně poučení zní jasně. Ať se jede kamkoli, kameru s sebou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »