Rubriky
Srdce nevidomého Škodováka - blog

Můj první přestupek

Už jsem se cestou na městskou policii viděl, jak píši článek o svojí první pokutě. Avšak po odchodu z městské policie jsem musel pojetí článku malinko upravit. K uhrazení pokuty ve výši až 2000, Kč totiž nakonec nedošlo.

Jako malé dítě mě nikdy nenapadlo, že bych mohl mít co dočinění s dopravními přestupky. To se změnilo až ve chvíli, kdy jsem se oficiálně stal provozovatelem vozidla. A proto jsem možná i tak trochu doufal, že si i jako nevidomý zaplatím svoji historicky první pokutu za dopravní přestupek, ke kterému ale ve výsledku nemuselo dojít, kdyby mobilní aplikace fungovala tak, jak fungovat má.

V našem městě funguje již celkem dlouho tzv. mobilní rozhlas. Ačkoli je aplikace sama o sobě prakticky pro nevidomé nepoužitelná, lze si při registraci aktivovat režim notifikací pro nevidomé. Při zaškrtnutí tohoto políčka dostanete upozornění, že vám budou všechny zprávy chodit formou sms, což se mi líbilo. Jenže v našem městě to prostě nějak nefunguje a tak jsem se nedověděl, že dnes ráno proběhne prostorové čištění ulic, tudíž o nutnosti nechat přeparkovat auto. Takže auto tam zůstalo a já se tak dočkal lístečku o dopuštění se dopravního přestupku.

Vše bylo vyřešeno jen domluvou a dostal jsem informace o existenci harmonogramu čištění ulic. Ten jsem na stránkách města opravdu našel, nicméně je psán graficky a nějak se v něm nedokážu zorientovat. Našel jsem tam sice ulici Slezská, našel jsem ji tam asi 3x, ve dvou případech tam bylo datum 28. října, ve třetím případě žádné. Tak budu doufat, že se bude čištění konat opět onoho 28. října, ale pro jistotu si informaci o dalším čištění komunikace pohlídám ještě jinak.

Dodatek… Takže ačkoli mi v grafu je čteno datum 28. října, skutečné datum čištění je 17. října. Já ty grafové tabulky prostě nemám rád, čtečky pro nevidomé to čtou prostě divně.

Dodatek číslo 2. Takže datumy v tom pdf souboru nejsou čtečkou čteny vůbec. Ono datum, které mi je čteno totiž není datum, ale název jedné z ulic našeho města, což mi v první chvíli vůbec nedošlo a neměl jsem po ruce ani kalendář, takže jsem si nemohl ověřit o jaký jde vlastně den. Ještě, že mám koukavce, který se v tom grafu umí orientovat a udělal mi jasno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »