Rubriky
Dotkni se dopravy - blog Srdce nevidomého Škodováka - blog

Rychvald plný veteránů 25.06.2023

Dne 25.06.2023 jsem se se svojí posádkou, čítající řidičku Lucku, spolužáka Toma, mojí ženu Sandru a našeho věčného cestovatele pejska Bobíka zúčastnil akce s názvem Rychvald plný veteránů, určené především vozidlům a motocyklům do roku výroby 1980, kterou pořádal Veterán klub Rychvald Byl to pro nás všechny vůbec první sraz, kterého jsme se zúčastnili a byl to nezapomenutelný zážitek.

Ještě v Těšíně jsme se sjeli s partou Trabanťáků, do Rychvaldu jsme tedy jeli v koloně čítající asi sedm vozidel. Jelo se nám opravdu báječně, naše stovečka nezlobila a řidička Lucka, která za takovýto vůz usedla vůbec poprvé si s řízením poradila opravdu bravurně.

Po příjezdu následovala registrace. Pak jsem byl popaden paní předsedkyní veterán klubu a postaven před mikrofon. Celé náměstí se tak dovědělo o nevidomém bláznovi do Škodovek. Bylo to opravdu velmi milé, na závěr našeho povídání jsem od auto klubu obdržel dar v podobě plné tašky nejrůznějších leštidel, která věnovala společnost STABLA AUTO s. r. o. Rozhovor byl zcela bez přípravy a raději jsem v něm zmínil spíše své osobní cíle, kterých vím, že jsem s auty schopen dosáhnout a to je naučit se rozeznat jakoukoli součást vozu, vědět kam patří, kam se zapojuje a po čem přesně jít, když nebude něco fungovat tak, jak by mělo. O expozici Dotkni se dopravy jsem nemluvil, protože se domnívám, že vybudovat první hmatovou dopravní expozici svého druhu na světě bude na velmi dlouhou trať, která se ještě stále více prodlužuje.

Po rozhovoru jsme se přesunuli na stanoviště odjezdu historického autobusu Karosa ŠL11, se kterým jsme někteří z nás absolvovali dvaceti minutovou jízdu Rychvaldem. Jelikož jsem kromě Škodovek také fandou historických autobusů, moc jsem si jízdu užil, ten neskutečný rachot zcela lahodil mým uším přesně dle mých představ.

Po vyhlídkové jízdě byl čas posvačit párek v rohlíku a dát si vynikající kávičku, po které se konala spanilá jízda, kterou jsme točili z pohledu kabiny.

Po jízdě jsme se vydali na oběd do restaurace Depo Orlová, kde nás čekal vynikající oběd. Všem tuto restauraci vřele doporučuji, je v krásném a klidném prostředí a nápoje jsou rozváženy vláčky.

Po obědě nám už nezbývalo nic jiného, než se vrátit domů, avšak vinou závady na termostatu vyhučel celý chladič, takže plánovaný příjezd domů se o dvě hodiny opozdil. Zde bych chtěl moc poděkovat všem Trabanťákům za pomoc a za zapůjčení těch dílů, které byly nezbytné pro to, abychom se se stovečkou mohli vrátit domů. Než jsme totiž dokázali bezpečně zastavit, došlo k deformaci plastových čepek na svíčkách.

Celou akci hodnotím velmi kladně a příští rok se zúčastníme zase. Pokud budete mít čas, určitě přijeďte také, přítomnost historických automobilů a motocyklů dokonale podtrhuje i dobová hudba, vše je navíc skvěle moderováno, za mě tedy palec nahoru a jednička s hvězdičkou. Do příštího srazu už bude stovečka určitě jako nová, v příštích několika dnech bude podrobena opravě, jejíž částka byla předběžně stanovena do rozmezí jednoho až dvou tisíc korun, ale to jsou malé věci. Hlavně, že jsme se v pořádku vrátili domů a že jsme si to všichni užili.

Akce se konala za finanční podpory města Rychvald, ceny pro výherce soutěží dodalo město Rychvald a STABLA AUTO s. r. o.

Galerie

Foto a video by spolužák Tomáš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..