Rubriky
Aktuality

Událo se v týdnech 2023/1 a 2

Nová spolupráce

Upečeno bylo již sice koncem roku 2022, nicméně na oficiálním uveřejnění jsme se oboustranně dohodli až na začátek ledna, více naleznete v tomto článku. Vzhledem k navázání spolupráce se spolkem Nevidomí za volantem se budeme společně potkávat v rámci jejich akcí a přednášek.

Jednání o prostorech opět uvázlo na mrtvém bodě

Sem tam mi přijde nabídka na nějaké prostory. Za loňský rok dvě, za letošní jedna. Jednání ale i ve třetím případě uvázlo na mrtvém bodě. Většinou to dopadá tak, že se druhá strana již neozve a nebo je cena za pronájem velmi vysoká, osm tisíc plus DPH za 40 metrů čtverečních bez možnosti elektřiny mi a nejen mně přijde spíš na Prahu, než na Těšín. I garáž, ve které mám zaparkovanou stovku není úplně levná, ale dokážu tam dojít a byla to zřejmě jediná volná garáž ve městě. Zkontaktoval jsem řadu realitních makléřů i majitelů řady areálů ve městě, zda by se nenašel nějaký prostor, kde bych mohl alespoň začít, nicméně dva z deseti napsali, že v nabídce nic nemají, třetí napsal, že pohyb v jejich areálu by mohl být nebezpečný a ostatní se nevyjádřili. U ostatních ústních nabídek uvázlo vše na mrtvém bodě. Jiní by to na mém místě už možná vzdali, ale já ne. Čím víc odmítnutí a nebo nezájmu komunikace, tím víc to chci dělat.

Nové exponáty

Ačkoli ještě nemám prakticky žádné prostory, dostávám nabídky na opravdu nádherné exponáty. Ty však musím bohužel odmítat, jako například nádherné Fávo z roku 90 za hubičku s malinkým škraloupem na blatníku budu zřejmě muset odmítnout, protože, jak říká klasik, kam s ním? Zatím mi ho sice drží, ale čas kvapí a zaparkovat si ho před dům už nemůžu. Tatru 613 jsem odmítl rovnou. Na díly ještě nějaké místo mám, ale prostory začínají doslova hořet.

Škoda 100 boduje, sto dváca bude muset na prohlídku

Asi po měsíci jsem byl se svojí rodinou navštívit garáž. Mám rodinu až na Prostějovsku a chtěli vidět stovečku. A zatímco sto dvácu Milenu jsme nenastartovali z důvodu ucpané ac pumpy, stovečka Božka neměla se startem sebemenší potíže. Je sice fakt, že AC pumpa z nějakého důvodu nečerpá palivo do karburátoru, ale několikeré sešlápnutí pedálu plynového funguje. Na jaře čeká Božku detailní prohlídka v Karirealu v Třinci, se kterým spolupracuji již od loňského roku a jsem maximálně spokojen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »