Rubriky
Dotkni se dopravy - blog Srdce nevidomého Škodováka - blog

První jízda s projížďkovou řidičkou

Jak se píše v sekci Zapojit se / podpořit projekt, vozový park je třeba udržovat. A to obnáší nejen čas od času umýt auta, nebo je sem tam hodit do servisu, ale také se musí projíždět. Podařilo se mi navázat spolupráci se sympatickou dámou, které slovo veterán není úplně cizí a přestože ona sama většinu času řídí automat dohodli jsme se, že čas od času, cca jednou za měsíc vozový park projedeme a včera jsme si dali první jízdu.

Nejprve zastávka do garáže

Naší první zastávkou byla garáž, kterou si pronajímám v jednom z areálů v Těšíně. Vejde se do ní tak maximálně jeden vůz a pár nezbytných drobností. Za tuto garáž platím 2200, Kč měsíčně, jenže jiné garáže k pronájmu ve městě nejsou, tak jsem vzal za vděk ač dle názoru okolí drahé, ale přece jen garáži. A právě do oné garáže jsme se zastavili vyložit nějaké věci. Při jízdě jsem bedlivě sledoval, jak se řidička Šárka k vozu chová, jak manipuluje se spojkou, řadící pákou, jaký má cit pro otáčky motoru a tak podobně.

Do Třince a zpět

Následně jsme se vydali jen tak do Třince a po cestě zpět jsme to ještě střihli ke Kauflandu v Těšíně. Takže pokud jste včera kolem půl čtvrté zahlédli u Kaufu stát bílou sto dvacítku, byla to právě ta z projektu Dotkni se dopravy. Při cestě do Třince jsem už počínání řidičky nesledoval, bylo by to naprosto zbytečné.

Výjezd a parkování bylo na mně

Aby mi někdo nezaparkoval na místo, ze kterého jsme vyjížděli, domluvili jsme se, že na místo mého vozu zaparkujeme její. A když mi bylo nabídnuto, že se svojí sto dvácou můžu ten kousek vyjet sám, neodmítl jsem. To samé při návratu zpět. Zacouvání bylo sice malinko náročnější, ale za pečlivé asistence se mi podařilo Škodovku zaparkovat přesně tam, odkud jsme s ní vyjížděli. A motor nechcípl ani jednou, což je naprostá paráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »